Başbakan: Bingöl’ün Yolu Avrupa’da Yok

11.05.2017

0 Yorum

Başbakan: Bingöl’ün Yolu Avrupa’da Yok

Başbakan Binali Yıldırım, Four Seasons Park Lane Otel’de İngiltere’deki Türk temsilcilerle bir araya geldi.

Dünyada birçok gelişmiş ülkenin Türkiye’ye gıpta ile baktığını, bazılarının kıskandığını ifade eden Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray, Avrasya, Osmangazi Köprüsü, bölünmüş yol ve hızlı trenlerin hayata geçirildiğini söyledi.

Yıldırım, “Diyorlar ki ’Ne oluyor bu Türkler’e, gömü mü buldular, nasıl yapıyorlar?’ diye kendi kendilerine soruyorlar. Bizlere kaynağın ne olduğunu soruyorlar. Kaynak, insan. Eğer insanınız, güveniyorsa ülkesine, insanınız ülkeyi yönetenlere güveniyorsa, o ülkenin önünde hiçbir şey duramaz.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin 15 yıl boyunca birçok sınamalara, birçok engellemelere rağmen çok büyük yol aldığını dile getiren Yıldırım, Türk Hava Yollarının 60 noktaya uçuşu olduğunu, şimdi ise bu sayının 280 noktaya ulaştığını söyledi. Tüm havacılıkta hem iç hem dış hatlardaki yolcu sayının arttığını belirten Yıldırım, havaalanı sayısının 26’dan 55’e çıktığını bildirdi.

Yıldırım, “Avrupa’da yok, Türkiye’de denizin üstünde havaalanı var. Dünyada ikinci, şimdi üçüncüyü de Rize-Artin arasına yapıyoruz. Iğdır’da, Şırnak’ta, Hakkari’de, Siirt’te, Bingöl’de var, Doğu’da da Batı’da var.” dedi.
Yıldırım, “Avrupa’da yok, Türkiye’de denizin üstünde havaalanı var. Dünyada ikinci, şimdi üçüncüyü de Rize-Artvin arasına yapıyoruz. Iğdır’da, Şırnak’ta, Hakkari’de, Siirt’te, Bingöl’de var, Doğu’da da Batı’da var.” dedi.

Bingöl’ün Yolu Avrupa’da Yok

Yıldırım, sizi temin ederim, Gidin Van’ın Diyarbakır’ın, Urfa’nın, Bingöl’ün yolları Avrupa’nın birçok ülkesinden daha iyi. Niye bunları yapıyoruz. Ülkemizi seviyoruz. Milletimizi seviyoruz. Bizim başka yaşayacak yerimiz yok. Eminim ki yıllardır burada yaşıyorsunuz ama kafanızın yarısı memleketinizde. Gitmeseniz de aklınızın yarısı orada. Bu insan tabiatının gereği. Bunda şaşılacak bir şey yok.” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.