Belediye Kredi Çekecek

13.09.2017

0 Yorum

Belediye Kredi Çekecek

Bingöl Belediye meclisi, Başkana Kültür mahallesi 2. Etap kentsel dönüşüm çalışmaları için 230 milyon Türk Lirası kredi çekme yetkisi verdi.

Bingöl Belediyesinin Eylül ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Toplantıda kentsel dönüşüm için Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye 230 milyon Türk Lirası kredi çekme yetkisi verildi.

Kararda şu ifadelere yer verildi. “İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce Meclis Başkanlığına sunulan Kültür Mahallesi 2. Etap Kentsel Dönüşüm çalışmaları için Kredi alımı için Belediye Başkanına yetki verilmesi hakkındaki teklif görüşülerek yapılan müzakereler sonucunda; Bingöl Merkez Kültür Mahallesi sınırları içerisinde 151.000 m2’lik alanda çalışmaları devam etmekte olan 2.Etap Kentsel Dönüşüm Alanında yapılacak olan yeni yapıların finansmanı için Belediyemiz bütçe imkanları yetersiz olduğundan Kentsel Dönüşüm alanındaki yapıların yaptırılması, zorunlu hallerde kamulaştırma bedellerinin ödenmesi için 230.000.000,00Tl (İki Yüz Otuz Milyon Türk Lirası) kredi temin edilmesi gerekmektedir. Buna göre; söz konusu Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili yapıların yapılması, Kamulaştırma bedellerinin ödenmesi için gerekli kredinin ilgili kurum ve kuruluşlardan veya Bankalardan temin edilmesi için 5393 sayılı Belediye kanununu 68. Maddesinde yer alan koşulların yerine getirilmesi kaydıyla krediye konu işlerle ilgili her türlü işlemi yapmaya Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye yetki verilmesine oy çokluğu ile karar verildi.” (www.bingolum.com)

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.