Bingöl’de Eğitim Rezaleti

13.09.2017

0 Yorum

Bingöl’de Eğitim Rezaleti

Bingöl’de okulların açılmasına sayılı günler kalmasına rağmen, eğitime başlayacak anaokulunun etrafı tehlike saçıyor.

Bingöl’de Zübeyde Hanım Anaokulu 18 Eylül’de eğitime başlayacak. Ancak yanı başında başlatılan ‘Türk Kızılay’ı Anaokulu’ inşaatı sürerken, okulun etrafı inşaat malzemeleriyle dolu. Güvenlik önlemleri alınmayan okul çevresi şantiyeyi andırıyor.

Türk Kızılay’ı İstanbul Şubesi tarafından Bingöl’de yaptırılacak ‘Türk Kızılay’ı Anaokulu’ projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı arasında, Nisan ayında protokol imzalanmıştı.

İstanbul Türk Kızılay’ı Şube Başkanlığı tarafından Bingöl merkez eski hizmetiçi eğitim merkezi binasının bulunduğu alana (Zübeyde Hanım Anaokulu yanı) Türk Kızılay’ı adına yaptırılacak anaokulu projesine yönelik hazırlanan ve Türk Kızılay´ı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım tarafından imzalanarak gönderilen protokol İl Müdürü Kadri Engin ve Kızılay Bingöl Şube Başkanı Mehmet Savaş tarafından imzalanmıştı.

VELİLER TEDİRGİN, MEM UYUYOR

Öğrenci velileri ise tedirgin durumda. Zübeyde Hanım Anaokulunda 18 Eylül’de ders zili çalacak. Ancak okulun etrafı inşaat şantiyesi halinde. Okul çevresinde patlayan su borusuna ise çok geç müdahale edildi. Veliler, hem çocukların sağlığı, hem de eğitime engel olacağı kanaatinde. Milli Eğitim yetkilileri ise sessiz. (www.bingolum.com)

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.