Bingöl’de Yemek Yarışması Düzenlendi

21.04.2017

0 Yorum

Bingöl’de Yemek Yarışması Düzenlendi
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bingöl’de, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ödüllü yöresel yemek yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Programda konuşma yapan Vali KÖŞGER: “Yerli ve yabancı insanlara verebileceğimiz özgün, orijinal, Bingöl’e ait şeyler olması lazım. Bingöl, bunu yapmaya çalışıyor. Yemek yarışmasına katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Her biri Bingöl’e ait lezzetleri taşıyordu. Bu otantikliği, bu orijinalliği bozmadan, güncel şekilde yorumlamamız lazım ve onu en güzel şekilde sunabilmemiz lazım. Bunun yanında Bingöl’e özgün el emeklerini de ortaya çıkarmamız lazım. Bu yönde de çalışmalar devam ediyor. Bingöl’ün yemekleri kayıt altına alınacak, bir kitap haline getirilecek. Bingöl folkloruna ait de bir kitap çıkarılacak. Ayrıca Bingöl’ün tamamını tanıtan bir kitap daha çıkmayı düşünüyoruz. Bugün izlediğiniz Bingöl Tanıtım Sinevizyon bu projeler kapsamında hazırlandı. Bunu daha da iyi hale getirmek için çalışacağız. Ben Bingöl’deki potansiyeli görüyorum. Her şeyden önce, Bingöllü hemşerilerimin kendi değerlerine sahip çıkmasını önemsiyorum. Gelecek bizim açımızdan parlak. Biz, çalışmaya ve gayret etmeye, kendi kültürümüzü sahiplenmeye devam ettikçe İstiklal bizim için daha parlak olacaktır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından şiir ve müzik dinletisiyle devam eden tören, yemek yarışmasına girenlere ödüllerin verilmesinin ve ardından gerçekleştirilen halkoyunlarıyla sona erdi.

Ödüllü Yemek Yarışmasında Dereceye Girenler:

Ana Yemek;

 1. Sena AYRANCI
 2. İpek KAYNAZALP
 3. Selcan ÇEÇEN

Hamur İşleri;

 1. Özgül BÜRKÜK
 2. Zeynep KESKİN
 3. Ayten ÇAĞALA
 4. Ayten BUKET

Çorbalar;

 1. Halime ÖZGE
 2. Handan HAMARAT
 3. Ayşe TEKİN
 4. Saadet ALKAN

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


error:
error: