Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bozgan BDP’den aday adaylığını açıkladı

Bozgan BDP’den aday adaylığını açıkladı
Eski Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Sait Bozgan, BDP’den Belediye Başkan aday adaylığını açıklayarak resmi başvurusunu yaptı. Bozgan, temel düşüncesinin hizmetin yanı sıra politikayı kavga üzerinden değil, barış ve kardeşlik üzerinden yapmak olduğunu söyledi.
30.10.2013 / 08:54


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Bingöl İl Başkanlığı Parti binasında aday adaylığı müracaatının ardından açıklamada bulunan Bozgan,“önceliğimiz Bingöl’ümüzün hak ettiği hizmeti alması, hemşerilerimizin bir arada ve kardeşçe yaşamasıdır” dedi.Kimliği ne olursa olsun  tüm insanlara eşit mesafede olduğunu kaydeden Bozgan,” insanların manevi düşüncelerine  saygı duyarım.Aday  olduğum taktirde  Allah ‘ın izni ile bu görevi en iyi biçimde yapacağım. Temel Düşüncem, politikayı kavga üzerinden değil barış üzerinden yapacağım.Politikamızda önce insan yer alacaktır. Temenim Bingöl’de yerel yönetimleri bilen , bu konuda uzman olan ve halka hizmeti halka hizmet olarak gören insanların gelmesidir.Partim bana bir görevi verse de vermese  de partimde hizmetimi sonuna kadar devam ettireceğim” şeklinde konuştu.SAİT BOZGAN KİMDİR?1948 yılında Bingöl’ün  Erentepe  (Şinek) Köyü’nde doğdu. İlk ,ortaokul ve liseyi Bingöl’ de okudu. İstanbul Üniversitesi  Fen Fakültesini bitirdikten sonra, Almanya Berlin Üniversitesi Jeoloji Bölümü’nde Yüksek lisansını tamamladı.  Yine aynı üniversitede Fen Bilimleri alanında doktora yaparak doktora unvanı aldı 1990 yılında İstanbul’a bağlı Küçükçekmece  Belediye Başkan yardımcılığı görevini yaptı. Bu  görevi  5 seçim dönemi devam ettirdikten sonra 2013 yılında emekli oldu.


Etiketler:
Bu haber toplam 734 defa okundu
ÖLENLERDEN 3 KİŞİNİN KİMLİĞİ
Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’e yönelik düzenlenen saldırının ardından Genç ilçe girişinde güvenlik güçleri tarafından kurulan pusuda yaşamını yitiren 4 kişiden 3'ünün kimlik bilgileri ajanslar tarafından servis edildi.
YAZARLAR
SOYLU “VESAYET SADECE KÜRTLERİ MAĞDUR ETMEDİ”
AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin İl Danışma Meclis Toplantısı’na katılmak üzere Bingöl’e geldi. Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Soylu, çözüm süreci ve HDP’li vekilleri eleştirdi.