Mesleki Yeterlilik Sınavları Başlıyor

19.04.2017

0 Yorum

Mesleki Yeterlilik Sınavları Başlıyor
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bingöl’de, TOBB- Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) tarafından yapılan tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler için zorunlu olan mesleki yeterlilik belgesi sınavları, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle 2-4 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek.

Talepte bulunan oda üyesi iş yerleri çalışanlarına yönelik düzenlenecek olan ilk belgelendirme sınavları, Ahşap Kalıpçılığı ve Betonarme Demircisi mesleklerinde 2-3-4 Mayıs tarihlerinde yazılı test ve iş başında uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir. Test sınavları Bingöl Sanayi Odası’nda, uygulama sınavları ise mevcut olan şantiyede yapılacak.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından 48 meslek dalına mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildiğini belirterek, “2016 yılında açıklanan ve 2017 yılından itibaren bu belgeye sahip olamayanlara, iş müfettişlerince cezai işlem uygulaması olacağını üyelerimize duyurduk. Bu kapsamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM A.Ş ile işbirliği protokolü imzalayarak ilimizde bu belgeyi üye firmalarımızın çalışanlarına vermeye başladık. Odamıza 21 Nisan 2017 Mesai saatleri içerinde Mesleki Yeterlilik Belgesini almak için başvuru yapacak olan adaylar 2-3-4 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan sınava katılmaya hak kazanacaktır. Üye firmaların çalışanlarının Mesleki Yeterlilik Belgesi alması için Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası olarak gereken çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.