Sanat Sokağında Fotoğraf Sergisi Açıldı

18.04.2017

0 Yorum

Sanat Sokağında Fotoğraf Sergisi Açıldı

Bingöl Sanat sokağında “Tabiat-Kültür Varlıkları ile Turistik Yerler” Fotoğraf Sergisi Açıldı.

15-22 Nisan Turizm Haftası münasebetiyle Bingöl Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen “Tabiat-Kültür Varlıkları ile Turistik Yerler” fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirildi.

Sanat Sokağında gerçekleşen serginin açılıışını yapan Vali Köşger, daha sonra sergiyi gezdi. Fotoğrafları tek tek inceleyen Vali Köşger, yapılan fotoğraf sergisi ile Bingöl’ün tarihi ve turistik yerlerinin envantere girmesinin sağlandığını ifade etti.

Vali Köşger: “Fırat Kalkınma Ajansı ve Bingöl Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından müşterek gerçekleştiren çalışmayla, Bingöl’ün tarihi, kültürel ve turistik değerlerini ortaya çıkarmaya yönelik bir proje yönetiliyor. Bu proje kapsamında Bingöl’ün tarihi ve turistik yerlerinin envantere girmesi önemli bir aşamadır. Bu aşama bugün gerçekleştirilmiş oluyor. Bu aşamadan sonra bu yerlerin bir kısmının tescillenmesi ve turizm alanında kullanılması ile ilgili çalışmalar yürütülecektir. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.