Yarım Asır Sonra Buluştular

17.05.2017

0 Yorum

Yarım Asır Sonra Buluştular

1965-1972 Yılı Bingöl Lisesi öğrencileri ve yarım asırdan fazla öğretmenlik yapan isimler, Eğitim ve toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan’ın organizasyonu ile bir araya geldi.

1965-1972 Yılı Bingöl Lisesi öğrencileri, yarım asırdan fazla görev yapan öğretmenler Halim Küçük, İrfan Balçık, Hüsniye Gültekin, Ali Yaşar Coşan, Alaettin Koçak, Hasan Kantaş, Aysel Kulakaç, Mevlüt Öz, Kenan Girgin, Selahattin Kızıltaş Bingöl’e geldi. Eğitim ve toplum gönüllüsü Semiramis Karaaslan’ın organizasyonu ile Bingöl’de gerçekleşen organizasyon, daha önce Ankara’da gerçekleştirilmişti.

BU YIL 4’ÜNCÜSÜ DÜENLENİYOR

Karaaslan, gerçekleşen program hakkında “Değerli öğretmenimiz İrfan Balçık’ın Ankara da başlattığı geleneksel Bingöl Liseliler buluşmasının bu yıl Bingöl de organizesini üstlendiğim, Bingöl Lisesi öğrencileri, olarak başta Hüsamettin Korkutata olmak üzere, Bedri Tuğ, Faik Burakgazi, İbrahim Aybek, Selahattin Altunbay ve Zihni Karaarsalan’ın, yanımdan hiç ayrılmayıp bana güç veren sınıf arkadaşım Ferda Tuğ’un, her an destek sunan Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Abdullah Taşkesen’in desteği ile 4’üncüsünü yaptık” dedi.

BİNGÖL’Ü GEZDİLER

Karaaslan, açıklamasında “Bingöl Lisesi öğrencileriyle öğretmenlerimiz birlikte, Bingöl sokaklarını karış karış gezdik. Öğretmenlerimiz her bir sokak da anılarını aradılar, evlerini aradılar… Buruk bir mutluluk vardı ifadelerinde… Yüzenada da Bingöl Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı ‘2. Yüzenada Festivali’nde öğrenciler bizi halaylarla karşıladılar Her şey çok güzeldi. Anılar vardı, anılar anlatılırken kimi zaman gözyaşları, kimi zaman kahkahalar vardı. Onlar bize, biz onlara doyamadan ayrıldık. Daha ayrılmadan bir başka buluşmanın programını yapmaya başladık bile” dedi.

Karaaslan, açıklamasının devamında “Zaman zaman kurum yetkilileri de içtenlikle katıldı aramıza. Bingöl Valimiz Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkanımız Yücel Barakagazi, Cumhuriyet Başsavcımız Ahmet Bektaş, Rektörümüz İbrahim Çapak, Emniyet Müdürümüz Metin Akay eşleriyle katıldılar… Belediye Başkanımıza başımız sıkışınca acilen destek verdikleri için, Rektörümüze bu değerli öğretmenlerimize otobüs tahsis ettikleri için, bizi sokak sokak sabırla gezdiren kaptanımız Hüsamettin Balun’a, Otel Grand Berti Sahibi Hasan Bataray ve içten karşılayıp misafirlerimizin rahat etmeleri için elinden gelen tüm gayreti sarfeden Müdiresi Sibel Ekici ve de ekibine sonsuz teşekkürler” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.