Zazaca Ders Kitapları Hazırlanıyor

25.07.2017

0 Yorum

Zazaca Ders Kitapları Hazırlanıyor

Bingöl Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyonla Zazaca ders kitapları hazırlandığı açıklandı.

Oluşturulan 8 kişilik komisyon ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların ikinci kademesinde seçmeli ders olarak okutulan Zazaca 5, 6, 7, 8. sınıf dersleri için ders kitapları yazılıyor.

Ders kitaplarının yazıldığı komisyona Bingöl Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 8 kişilik komisyonun oluşturulduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kadri engin, “Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koorditörlüğünde, Bingöl Üniversitesi ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Zazaca ders kitapları hazırlanıyor. Komisyonda Bingöl Üniversitesinden 4 öğretim görevlisi, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden ise 4 öğretmen yer alıyor” dedi.

“5’İNCİ SINIF ZAZACA DERS KİTAPLARI HAZIR”

5’inci Sınıf Zazaca ders kitaplarının hazır olduğunu, kitabın inceleme sürecinin tamamlanmasının ardından basılacağını belirten Engin, “Ders kitapları için çalışmalar Nisan ayında başladı. Nisan ayından Haziran ayına kadar geçen sürede Zazaca 5. sınıf ders kitabı hazırlandı ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’na teslim edildi, bu kitabın inceleme süreci şu anda devam etmektedir. İnceleme süreci tamamlandıktan sonra, kitabın baskısı yapılacak ve Eylül ayında okullara gönderilecek” diye konuştu.

“KİTAPLAR HAZİRAN 2018’E KADAR TESLİM EDİLECEK”

Kitapların 2018 yılı Haziran ayına kadar Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’na teslim edileceğini belirten Engin, açıklamasında “Zazaca ders kitapları yazım komisyonu çalışmalarına şu anda Zazaca 6. sınıf ders kitabını hazırlamakla devam ediyor. Bakanlık ile beraber belirlenen ortak takvime göre 6. sınıf ders kitabı Ekim ayında, 7. sınıf ders kitabı Şubat 2018’de, 8. sınıf ders kitabı ise Haziran 2018’de Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’na teslim edilecek” ifadelerine yer verdi.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.