Ahmet Bazencir’den Cevdet Yılmaz’a Yanıt

CHP Genel Başkanı Kemela Kılıçdaroğlu’nu aday olmadığı için korkaklıkla suçlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’a tepki gösteren CHP İl Başkanı Ahmet Bazencir, dikkatleri başka yere çekiyor ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Bazencir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’ın, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı olmadığı için korkaklıkla suçlaması üzerine yazılı açıklamalarda bulundu.

Bazencir: Kendilerini Kandırıyorlar

Bazencir “Milletvekilimiz Sayın Cevdet Yılmaz Gazetelere demeç vermiş Genel Başkanımızı Korkaklıkla suçlamış. Cevdet beyin kibar bir siyasetçi olarak biliriz anlaşılan Tayip beyin yanında oda değişmiş. CHP‘nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacağına CHP’liler karar verir. Kılıçdaroğlu‘nun korkak mı? Cesur mu olduğundan ziyade matematik hesabı ile seçimin nasıl kazanacağına AKP’nin hile ve baskılarına karşı mücadele edeceğimizi biz biliriz. AKP milletvekili adaylarını sözde seçimle belirliyormuş, sözde diyorum. Bingöl’de oy kullanıp Ankara’da sandığı açmak bir seçim değil, olsa olsa sözde seçim veya kendilerini kandırmak olur. Buna rağmen AKP’nin kendi iç sorunu, ama bize göre bir komedi. Sayın Cevdet Yılmaz dördüncü dönemdir Bingöl’den aday oluyor, Bakanlık yaptı, Bingöl’deki eserleriyle övüneceğine dikkatleri başka alanlara çekmesin. Kendisine yazık ediyor.” ifadelerini kullandı.