Amatör Maçta Olay Çıktı

12.04.2017

0 Yorum

Amatör Maçta Olay Çıktı

Bingöl’de, Amatör Bölgesel Ligi’ine (BAL) çıkmak için Karlıovaspor ve Güveçlispor takımları arasında oynanan yarı final maçının 70’inci dakikasında saha karıştı. Her iki takım yedek kulübesi ve taraftarların da dahil olduğu olaylara polis, biber gazı ile müdahale etti.

Bingöl’de BAL’a çıkmak için Karlıovaspor ve Güveçlispor takımları, dün Şehir Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Yarı final maçı 1-1 devam ederken, 70’inci dakikada, Karlıovspor’un attığı golün ardından olaylar çıktı. Yan hakemin ofsayt bayrağı kaldırdığı golü orta hakem Ramazan Kaya geçerli saydı. Güveçlispor teknik direktörü Erkan Çiçek ve yedek futbolcular sahaya girerek orta hakem Ramazan Kaya’ya uzun süre ittiraz etti. Verdiği karardan dönmeyen hakem Kaya, Güveçlispor teknik heyet ve yedek futbolcuların saldırısına uğradı. Orta hakem Ramazan Kaya’ya hakaret eden Güveçlispor teknik heyet ve yedek kulubesindeki sporcular, hakeme saldırarak darp etti. Sahada yaşanan olaylara taraftarlar da dahil olunca devreye giren çevik kuvvet polisi, biber gazı ile müdahale etti.

Uzun süren olaylardan sonra hakemler polis kontrolünde sahayı terketti. Olayla ilgili polis soruşturma başlatırken, Amatör Spor Kulupleri Federasyonu (ASKF) Bingöl temsilciliği, Karlıovaspor’u 3-0 hükmen galip saydı. Alınan karar Türkiye Futbol Federasyonu’na onay için gönderildi.

Öte yandan yarı finalin diğer maçında Genç Demirspor’u 3-0 yenen Sekeranspor, finale çıktı. Tarihi daha sonra açıklanacak olan final maçında Karlıovaspor ile Sekeranspor arasında oynanacak. Maçı kazanan takım Bingöl’ü BAL Ligi’nde temsil etme hakkı kazanacak.

Çapakçur gazetesi

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.