Bakan Tüfenkci: Sınırların Kapatılması Gündemde

27.09.2017

0 Yorum

Bakan Tüfenkci: Sınırların Kapatılması Gündemde

Bingöl’e gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, referandum sonrası gündeme gelen Habur sınır kapısıyla ilgili “İleri ki zamanlarda veya günlerde Habur Sınır Kapısı’nın kapatılması gündemde. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi her an kapatılabilir. Oradaki birtakım gelişmeleri bekliyoruz. O gelişmelerin neticesine göre de sınır kapımızı kapatıp, başka önlemleri de alabiliriz. Petrol vanasının kapatılması gibi birtakım önlemler ve yaptırımlar var” dedi.

Habur Sınır Kapısı’nın şuan itibariyle açık olduğunu belirten Bakan Tüfenkci, “Ama baktığımız zaman önceki günlere göre giriş çıkışların çok azaldığını görüyoruz. İleri ki zamanlarda veya günlerde Habur Sınır Kapısı’nın kapatılması da gündemimizde. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi her an kapatılabilir. Oradaki birtakım gelişmeleri bekliyoruz. O gelişmelerin neticesine göre de sınır kapımızı kapatıp, başka önlemleri de alabiliriz. Petrol vanasının kapatılması gibi birtakım önlemler ve yaptırımlar var” ifadelerini kullandı.

Tüfenkçi: Referandum Gayri Meşru

Federal Kürdistan Bölgesinde ki referandumun gayri meşru olduğunu söyleyen Bakan Tüfenkci, “Sonuçları itibariyle kabul etmediğimizi ifade etmiştik. Tüm uluslararası toplumun itirazına rağmen Barzani hükümetinin bu noktadaki atmış olduğu adımlar, esasında oradaki Kürt kardeşlerimizin de lehine olmayan bir durum olduğunu Cumhurbaşkanımız, Başbakan ve bakan arkadaşlarımız ifade ettiler. Elbette bunun birtakım sıkıntıları da olacak. Bu referandumun sonuçlarıyla beraber sıkıntılı bir sürece girdiğini göstermiş oldular. Bizde daha önce ifade ettiğimiz 3 aşamalı tedbirleri zamanı ve yeri geldiğinde uygulama başlanacak. Oradaki askeri tatbikat planlandığı şekilde devam ediyor. Iraklı askerler de geldiler. Irak hükümetinin özellikle sınır kapısının kendilerine devri noktasında da talepleri var. Dolayısıyla gelişmelere göre adımlar atılacak” şeklinde konuştu.

(www.bingolum.com)


Bir önceki yazımız olan

Yalancı gebelik nedir?

başlıklı makalemizde sağlık ve Şişme - Gebelik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Ücretsiz üye olarak Bingöl İş Rehberine firmanızı ücretsiz kaydedin.Üye Olmak İçin Tıklayın
Ücretsiz üye olarak Bingöl İş Rehberine firmanızı ücretsiz kaydedin.Üye Olmak İçin Tıklayın
Ücretsiz üye olarak Bingöl İş Rehberine firmanızı ücretsiz kaydedin.Üye Olmak İçin Tıklayın