Bingöl’de CHP’den AKP’ye Keklik Göndermesi

01.08.2017

0 Yorum

Bingöl’de CHP’den AKP’ye Keklik Göndermesi

Bingöl’de CHP İl Başkanı Ahmet Bazencir, iktidarı eleştirerek, “16 yıldır Bingöl’ün gelişmesi için ne gibi hizmetlerde bulundunuz? Bingöl cepte keklik mi?” göndermesinde bulundu.

Bingöl’ün Belediye Binası ve şehirlerarası otobüs terminali olmayan il olarak tarih yazdığını belirten Bazencir, “Türkiye’de Belediye binası ve şehirlerarası terminali olmayan il olarak tarih yazmaya devam ediyoruz. Milletvekillerimiz inşaatlara başlarken güzel vaatlerde bulunarak allandıra ballandıra hizmetlerini anlatırlar. Yalnız Bingöl’de yapılan hizmetler halkımıza eziyette dönüşüyor” dedi.

“OTOGARI 7 YIL BEKLEMEK Mİ GEREKİYOR?”

Bazencir “Şimdiki korkumuz her yapılan ihale kaç yıl devam eder. Bingöl Devlet Hastanesi 3 yılda teslim edilmesi gerekirken 7 yılda zor tamamlandı ve hizmete açıldı. Eksikleri halen devam etmekte, Mayıs 2016 teslim edilmesi planlanan otogarda bir devlet hastanesi çilesine dönüştüğünü görüyoruz. Araçların girişleri ve çıkışları düşünülmeyerek yapılan otogar ilimizin büyük sorunlarından biri olmaya devam ediyor. Acaba bir 7 yılda bunu mu beklemek mi lazım? Çapakçur deresi üzerinde yapımı devam eden köprü ağır çalışmalarından dolayı 2018 yılını beklemek mi lazım.”

“KAPATILMAYAN YOLLARI KAÇ YIL BEKLEMEMİZ LAZIM?”

“Doğal gaz çalışmalarından dolayı kazısı yapılıp borular döşendikten sonra üstü asfaltlanması gerekirken kapatılmayan yollarımızı daha kaç yıl beklememiz lazım?”

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ KAÇ YIL BEKLEMELERİ LAZIM?”

“Kültür mahallesinde oturan vatandaşların evleri acilen boşaltılıp evleri yıkıp yeni evlerinin yapılışını kaç yıl daha beklemeleri lazım? Ev sahiplerine kiralarını kaç yıl sonra ödeyeceği AKP her açılışı Başbakan ve Bakanlar ‘biz yolları ve köprüleri yaptık’.”

“BİNGÖL CEPTE KEKLİK Mİ?”

“Türkiye’de yol ve köprü sorunu yok. Bingöl’de buna dâhil midir acaba? Bingöl’de buna dâhil ise biz neden göremiyoruz. 16 yıldır Bingöllün gelişmesi için ne gibi hizmetlerde bulundunuz?  Her seçimde en çok oyu aldığımız Bingöl’e hizmetler ağır, aksak geliyor. Bunun sebebi nedir? Bingöl cepte keklik mi? Yoksa ağır aksak işinize mi geliyor. Herkes olan biteni görüyor sabrında bir sonu vardır.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.