Bingöl’de Davullu Zurnalı Yürüyüş

İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen ‘Kardeş Şehirler Projesi’ kapsamında Bingöl ile Gümüşhane heyeti davullu zurnalı kardeşlik yürüyüşü gerçekleştirdi.

Bingöl Valisi Ali Mantı öncülüğünde Hacılar Camii önünde toplanan Bingöl heyeti, Gümüşhane heyetini davul zurna ile karşıladı. Hacılar Camii önünden dörtyola davul zurna eşliğinde ‘Kardeşlik Yürüyüşü’ gerçekleştiren heyet daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen folklor gösterisini izledi. ‘Ben Anadoluyum’ şiiri ile ülke çapından tanınan Bingöllü şair Hacı Gürhan, yazdığı şiiri bu kez Gümüşhane heyetine okudu.

Bu tip projelerin etkili olacağını belirten Vali Ali Mantı, “İçişleri bakanlığımızın başlatmış olduğu, Kardeş İller Projesinin ülkemizde özellikle bu bölgemizde çok faydalı olacağına inanıyorum. Zaten bunun emarelerini de en güzel şekilde görüyoruz. Her temas iz bırakır. Bu güzel ülkemiz dünyanın en güzel toprağı, Anadolu kucağı, Anadolu coğrafyası. Kadimden beri sulhun, barışın, sükunun, kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin yurdudur” dedi.

2 gün sürecek olan etkinlik çerçevesinde Gümüşhane heyeti, çeşitli etkinlik ve gezilere katılacak. (İHA)

Bingol Ab-i Hayat

Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.