Bingöl’de halk oyunları üstatları anıldı

27.07.2017

0 Yorum

Bingöl’de halk oyunları üstatları anıldı

Bingöl’de halk oyunlarına emek vermiş üstatlar düzenlenen geceyle anıldı.

Bingöl Kartalları Gençlik Spor Kulübü tarafından halk oyunlarına emek vermiş üstatlar, düzenlenen ‘Üstatları anma ve vefa gecesi’ programıyla anıldı. Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen programa kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Kalıcı Hale Getirmeliyiz”

Halk oyunlarının önemine değinen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, “Köklü ve derin bir geçmişe sahip olan adetlerimizin yayılıp, yaşatılması ve geliştirilmesi için yapmamız gereken en önemli şey, gençlerimizin ve çocuklarımızın serbest zamanlarında bu tür etkinlikler ile vakit geçirmesidir. Bu tür çalışmaları kalıcı hale getirmemiz ve sahip çıkmamız gerekiyor. Folklor etkinliklerini ve anma gecelerini uzun vadeli, kalıcı şekilde ileri taşımalıyız. Bu yıl yapılan etkinliğin ileri ki yıllarda da yapılması için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Bingöl Kartalları Gençlik Spor Kulübü sahne alarak, halk oyunu gösterisi sergiledi. Program halk oyunlarına emek vermiş emektarlara plaket verilmesi ve hayatını kaybeden üstatların anılmasıyla sona erdi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.