Bingöl’de kırsal kalkınmaya 42 milyon TL hibe 

Bingöl’de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 11 etapta 42 milyon 231 bin 189 TL hibe edildiği açıklandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kırsal kalkınmaya dönük başlattığı yüzde 50 hibe programının 12. etap başvurusunun 12 Aralık tarihine kadar süreceğini belirten İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, 11 etapta 97 projeye, 42 milyon 231 bin 189 TL hibe desteği verildiğini söyledi.

Proje amacının istihdam yaratma potansiyeli olan, üretici gelirlerini artıran, çeşitlendiren, tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesini ve yaygınlaştırılmasını esas aldığını dile getiren Yıldırım, “Projeler bu yıl diğer etaplardan farklı olarak sadece kırsal alanda uygulanacak. Yani nüfusu 20 bin kişiden az olan yerleşim yerlerinde uygulanacak proje başvuruları kabul edilecek. Bingöl’de merkez ilçe mücavir alanı dışındaki diğer ilçeler, beldeler ve köy sınırlarında başvurular kabul edilecek” dedi.

Yıldırım, 12.etapta Bingöl Organize Sanayi Bölgesi’nde uygulanacak yatırımlara hibe desteği verilmeyeceği konusunda da ilgilileri uyardı.

 

Bingol Ab-i Hayat

Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.