Bingöl’de Sıfır Atık Toplantısı

Bingöl’de Vali Ali Mantı başkanlığında, “Sıfır Atık” projesinin yaygınlaştırılması için toplantı düzenlendi.

Bingöl’de de atıkların ekonomiye kazandırılması amacıyla, “sıfır Atık” projesi hayata geçti. Vali Ali Mantı başkanlığında projenin yaygınlaşması amacıyla toplantı düzenlendi.  sıfır Atık projesi ile Bingöl’de geniş kapsamlı çalışma yürüteceklerini söyleyen Vali Ali Mantı, proje sayesinde maddi ve manevi kazanımların elde edileceğini belirtti.

Projeye sahip çıkmaya çağıran Vali Mantı, “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, STK’larda, toplumun geniş kesimlerinde bir hassasiyet ve davranış değişikliği gözetlenmektedir. İnşallah konuyla ilgili olarak ilimizde geniş kapsamlı bir çalışma, program ve kampanya yapmayı hedefliyoruz. Bu sayede farklı kazanımlar elde etmeyi umuyoruz. Hem maddi hem de manevi kazanımlar olacaktır. Bizler bu projeye en üst düzeyde katılmayı ve katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Bingöl Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı Cevat Gün ile kurum amirleri katıldı.

“Sıfır Atık” projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.