Bingöl’de Su Kesintileri Devam Ediyor!

11.08.2017

0 Yorum

Bingöl’de Su Kesintileri Devam Ediyor!

Bingöl’de vatandaşları mağdur eden ve kentin kangren problemi haline gelen su kesintileri, merkez mahallelerde devam ediyor.

Bingöl’ün Merkez mahallelerindeki su problemleri devam ediyor. Yenimahalle ve İçmeler Mahallesi başta olmak üzere birçok noktada yaşanan su kesintileri, vatandaşları günlük hayatını devam ettirmeleri konusunda mağdur ediyor.

İÇMELER MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLAR İBADET EDEMİYOR

İçmeler Mahallesi’nde son bir haftadır suyun aralıklı olarak kesildiği, son iki günden bu yana ise tamamen kesildiği öğrenildi. İçmeler Mahallesi’nde bulunan Camide su kesintisinden dolayı vatandaşların ibadet edemediği öğrenildi. İçmeler Mahallesi sakinleri, “durum normal değil. Her taraf kokuyor. Vatandaşlar ibadet edemiyor artık. Yetkililerin varsa vicdanları, acil olarak çözüm bekliyoruz” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

YENİMAHALLE’DE 3 GÜNDÜR SULAR KESİK

Öte yandan alınan bilgilere göre, zaman zaman saatlik kesintilere maruz kalan Yenimahalle’de bazı noktalarda 3 günden bu yana suların kesik olduğu öğrenildi. Mahalle sakinleri ise, “su cennetinde susuz bırakmaya kimin ne hakkı var? Her tarafımız su cenneti ama susuz kalıyoruz. Bizi bu duruma düşürenleri Allah’a havale ediyoruz” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Öte yandan, Bingöl’de diğer mahallelerde de saatlik ve günlük kesintilerin yaşadığı öğrenildi.

Çapakçur Gazetesi

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.