Bingöllü Antrenör Almanya’da Şampiyona Düzenledi

(Özel Haber) – Bingöllü Kick Boks sporcusu ve antrenörü Ferhat Sönmez, Muay Thai Almanya şampiyonası düzenledi. Alman basınında ilgi odağı olan şampiyonaya 200 sporcu katıldı.

Almanya’da Muay Thai şampiyonası düzenleyen Bingöllü Kick Boks sporcusu ve antrenörü Ferhat Sönmez, Alman basının da ilgi odağı oldu. Gurbetçi birinin böyle büyük bir organizasyona imza atmasını haberleştiren Alman Bund und binnen televizyon kanalına açıklama yapan Sönmez, sevdiği bir organizasyona imza atmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Sönmez “sporu ve spor organizasyonlarını sevdiğim için böyle bir sorumluluk üstlendim. Bu tür organizasyonların üstesinden geldiğim için Almanya Muay Thai Federasyonu da bana bu büyük görevi verdi. Bende severek üstlendim. Şampiyonaya Almanya genelinde 200 sporcu katıldı. Şampiyonanın güzel bir şekilde tamamlanmasından mutluyum” dedi.

www.bingolum.com sitesine açıklamada bulunan Sönmez, Bingöl’de de büyük bir organizasyon için harekete geçtik. Gerekli sponsorları bulursak, çok güzel bir organizasyon hazırlayacağız.

Bingölümüzün tanıtımına büyük katkı sağlayacak. İş insanlarımıza ve yetkililerin bu konuda destek olmasını bekliyoruz” dedi.