Bingöllü Atlet Balkan Şampiyonu Oldu

Bingöl doğumlu Yavuz Ağralı, Zagreb Maratonu kapsamındaki Balkan Maraton Şampiyonası’nda altın madalya kazandı.

Türkiye’nin üç atletle temsil edildiği Balkan Maraton Şampiyonası’nda Bingöllü atlet Yavuz Ağralı altın madalya kazandı. Daha önce maratonda Balkan ikinciliği bulunan 25 yaşındaki Ağralı, Zagreb’de 2:18:22’lik bir derece yaparak şampiyonluğu aldı.

Rotterdam’da geçen yıl yaptığı 2:17:15’ten sonra kariyerinin en iyi ikinci maraton sonucuna imza atan Yavuz, 26. Zagreb Maratonu genel sıralamasında ise üç Kenyalı atletin arkasında dördüncülüğü elde etti.

Ağralı’nın şampiyonluğu Bingöl’de sevinçle karşılandı. Özellikle sosyal medya’dan Ağralı’ya tebrik mesajları yağdı.

Erkekler yarışında 2:34:54 ile finişe gelen Cihat İlhan, genel sıralamada sekizinci, Balkan Şampiyonası’nda beşinci sırayı alırken, kadınlarda Nursel Karataş 2:48:39 ile Balkan dördüncüsü oldu.

Yavuz Ağralı Kimdir?

Bingöl’de 9 Nisan 1992 tarihinde dünyaya gelen Yavuz Ağralı, atletizm branşından Bingöl’den olimpiyatlara giden ilk ve tek sporcu oldu. 2015-2016 yılında üst üstte iki kez Vodafone İstanbul maratonunda 3. olan ve 2014 Yılında balkan yarı maratonu ve balkan maratonunda 2.olan Ağralı, 8 Ekim Pazar günü Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te düzenlenen Balkan Atletizm Şampiyonası’nda B kategorisinde altın madalya kazanarak bir ilki daha gerçekleştirdi.

 

Bingol Ab-i Hayat

Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.