Bingöllü Eski Vekil, Akşener’in Yeni Partisinde

Bingöl’ün 23. dönem AKP milletvekili, MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in kuracağı yeni partide kurucu üye oldu.

Bingöl siyasetinde ilginç bir gelişme yaşandı. Bingöl’ün 19, 20 ve 23. dönem milletvekili Kazım Ataoğlu’nun adı MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in kuracağı yeni partinin kurucuları arasında açıklandı.

Bingöl’de AKP’den 23. dönem milletvekili seçilen ve AKP’den ayrılarak yeni parti kurucusu olan Kazım Ataoğlu henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Ataoğlu ile birlikte başka AKP’li siyasetçilerin olup olmadığı merak konusu olurken, Bingöl’de yüksek oy oranına sahip AKP’nin son dönemlerde ilk kez fire verdiği görüldü.

Partinin Adı 25 Ekim’de

Meral Akşener ise partisinin isminin, logosunun ve kurucular kurulunun tamamının 25 Ekim’de açıklayacağını duyurdu. Akşener, “Her kesimden her yöreden ilgi görüyoruz. Partimiz Türkiye’nin partisi olarak doğuyor. Sorun çözücü bir parti olarak doğuyoruz. Kurucular kurulunun bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Akşener’in partisinin kurucularından bazıları şöyle: Büyükelçi Ahmet Erozan, Eski Bakan Aydın Tümen, hukuk mezunu ev kadını Berna Sukas, Adana Milletvekili Cevher Cevheri, Aşık Veysel’in torunu işkadını Çiğdem Özer, Elif Gökdemir, 15 Temmuz gazisi Fatih Eryılmaz, eğitim ataşesi Erdoğan Bozdemir, İşkadını Fulya Yasemin, Üstdüzey Yönetici Hatice Bilici, iki gözünü terörle mücadele sırasında kaybetmiş Gazi Hüseyin Özlük, Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu, Mühendis Orhun Ertürkmen, Eski Bakan Suat Çağlayan, Üstdüzey Yönetici Taylan Yıldız, Büyükelçi Tugay Uluçevik, Üstdüzey Yönetici Ersagun Yücel, Avukat Nafi Özgür. (www.bingolum.com)

 

Bingol Ab-i Hayat

Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.