Bingöllü Sanatçı’dan Gelin-Damat Şarkısı

İstanbul’da yaşayan Bingöllü sanatçı Alican Avcı 2018 yılına “Gelin & Damat” adlı yeni şarkısıyla girdi. Şarkının klibi, sosyal medyada 500 bini aşkın kez görüntülendi.

İstanbul’da yaşayan Bingöllü sanatçı Alican Avcı’nın yeni şarkısı “Gelin & Damat”  yayınlandı. Şarkının klibi sosyal medyada 500 binin üzerinde izlenirken, binlerce kez paylaşıldı.

Avcı’nın bu yıl Taşkın Müzik şirketinden son albümü “Olsun Olsun” piyasaya çıktı. Avcı, albümde bulunan “Oy Damat” adlı şarkıya klip çekilerek yayınlandı.

Sosyal medyada 500 bin üzerinde görüntüleme alan klip hakkında bilgi veren Avcı, “Son klibim stüdyo ortamında çekildi. Kısa sürede binlerce paylaşım aldı. Şu anda günde 80 bin civarında tıklanma alıyor” dedi.

“Bingöllü Olmaktan Gurur duyuyorum”

Bingöllü olduğundan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Avcı “Bir Bingöllü olarak her zaman kendimle gurur duydum. Dünyanın neresine giderseniz gidin, Bingöl ve Bingöllülerle ilgili kötü bir söylem duyamazsınız. Bingöllü olmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Buradan tüm hemşerilerime selam ve saygılarımı iletiyor, büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öpüyorum . Tek kırgınlığım ise bu güne kadar 4 albüm yapmış ve Bingöl adına birçok ödül almış bir sanatçı olarak hiçbir Bingöl ile ilgili programlarda katkı sunma imkanı verilmedi. Hiçbir maddi beklentim yok. Tek isteğim hemşerilerimle bir arada olmak” dedi.

Ekin TV’de canlı yayına çıkacağını belirten Avcı “Bu akşam saat 19:30’da Ekin TV’de canlı yayında olacağım. Tüm hemşerilerimi izlemeye davet ediyorum” dedi.

Alican Avcı Kimdir?

Seymen Medya grubunda (Seymen TV & Radyo) Yayın Müdürü olarak görev yapan Alican Avcı 1978 yılında Bingöl’ün Solhan ilçesinde doğdu. İlkokulu Solhan Yatılı Bölge Okulunda tamamlayan Avcı, ailesinin Osmani’ye göç etmesi nedeniyle ortaokulu orada tamamladı. Müziğe olan merakı, okul hayatında da kendini gösterdi. Okul gecelerinde sahne alan Avcı, Osmaniye’de yerel TV kanalının düzenlediği ses yarışmasında birinci seçildi.

Müzik sektörüne adım atmak isteyen Avcı, İstanbul’da Erol Budan ile tanışır. İlk kaseti olan “Güldürme Beni’yi” Erol Budan ile piyasaya çıkardı.

Alican Avcı  Albümleri

  • Güldürme Beni
  • Ölüm Meleği
  • Arkadaş
  • Olsun Olsun / BebişimBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.