Bingöllü Savcıya Makamında Silahlı Saldırı

Bingöllü Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner, görev yaptığı Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde makamında bir polis memurunun silahlı saldırısına uğradı. Saldırgan polis memurunun 4-5 el ateş ettikten sonra silahının tutukluk yaptığı açıklandı. Ağır yaralanan Savcının ise yaralandıktan hemen sonraki ilk sözünün “Annem duymasın” olduğu belirtildi.

Bingöl, Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde görev yapan Bingöllü Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner’in makamında bir polis memurunun silahlı saldırısına uğramasıyla sarsıldı. Yapılan saldırı Bingöl’de her kesimden tepkiyle karşılandı ve kınandı.

İşte saldırının detayları;

Saldırgan Polis Katibinin Eşi 

Saldırıyı gerçekleştiren Polis memuru Turgut Avcı’nın Savcının katibi Şerife Avcı’nın eşi olduğu öğrenildi. Savcılıktan yapılan açıklamada, Savcının zabıt katibi Şerife Avcı’yı çalışma düzeni ve mesaiye riayeti hususunda uyardığı, yıllık izin talebini uygun görmediği belirtildi.

Şerife Avcı’nın odadan ayrıldıktan kısa bir süre sonra Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli eşi polis memuru Turgut Avcı ile birlikte yeniden Savcı Küçüköner’in makam odasına geldiğinin belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Olayın görgü tanığı Yazı İşleri Müdürünün huzurunda şüpheli polis memuru, Cumhuriyet Savcısına beylik tabancasıyla ateş etti. Cumhuriyet Savcısı vücudunun 5 yerinden silahla yaralandı. Olaya diğer adliye görevlileri ve adliyede görevli polis memurları müdahale etti. Olay sonrası ağır yaralanan Cumhuriyet Savcısı, ambulans helikopteri ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Acil serviste gerekli tıbbi müdahale yapılarak ameliyata alındı. Ameliyat sonrası hasta halen yoğun bakımda bulunmaktadır. Solunum cihazına bağlı olarak tedavisini devam etmektedir.” denildi.

Doktor: Hayati Tehlikesi Azaldı

Ameliyatı gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Erdoğan, hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, ameliyatın başarılı geçtiğini söyledi. Hastanın hem sağ hem de sol akciğerinde yarası bulunduğunu ifade eden Erdoğan, ameliyatla kanamayı durdurduklarını ifade etti. Hastanın, kendisine gelmesini beklediklerini belirten Erdoğan, “Solunum cihazından ayrılıp hastayla konuşunca net bir şey söyleyebiliriz. Hayati tehlike azaldı ama geçmedi. Kanamayı kontrol altına aldık, iyileşmesini bekliyoruz.” dedi.

Silah tutukluk yapmış

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, yaptığı yazılı açıklamada “Suçta kullanılan silaha, olay yerinde elde edilen 5 boş kovana ve tutukluk yapan silahtan 10 mermiye el konulmuştur. Soruşturma kapsamında görevlendirilen iki cumhuriyet başsavcı vekili ve iki cumhuriyet savcısı ile olayın tüm yönleri titiz bir şekilde araştırılmaktadır.” bilgisini paylaştı.

Savcı, ’Bu Olaydan Annemin Haberi Olmasın’ Dedi

Savcı Küçüköner’in odasında silahlı saldırıya uğradığı sırada adliye binasında bulunan ve olaya ilk müdahale edenlerden biri olduğunu söyleyen görgü tanığı Mehmet Çetinkaya, “Silah sesinin gelmesiyle birlikte içeriye daldım. Polisin üstüne çıkarak silahını aldım ve hemen diğer savcıya teslim ettim. Yaralı olan Savcı Kadir Küçüköner’e tampon yaparak yardım istedim. Polisi etkisiz hale getirdikten sonra güvenlik güçlerine teslim ettik. Savcı Kadir Küçüköner bizlere ’Bu olaydan annemin haberi olmasın’ dedi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan olayın duyulmasın ardından Bingöl’den her kesimden tepki ve kınama mesajları geldi. Küçüköner’e yapılan saldırı ülke genelinde de tepkiyle karşılandı. (Ajanslar)

 

 

Bingol Ab-i Hayat

Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.