Cevdet Yılmaz: Yeni sistemde işimiz zor

21.04.2017

0 Yorum

Cevdet Yılmaz: Yeni sistemde işimiz zor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yeni sistem ve referandum sonrası her partinin bütün toplumsal kesimlere ulaşmak zorunda olduğunu belirterek bu durumun kendi işlerini zorlaştırabileceğini, rekabeti de artırabileceğini söyledi.
“Sonuçları Değerlendiriyoruz”
NTV’deki programa katılan Yılmaz “Saha çalışmalarıyla sonuçları değerlendiriyoruz. Seçimin sonuçlarını hem genel anlamda hem de bölgesel anlamda gerçekleştirmiş olacağız. Seçmenin mesajlarını çok iyi takip etmeniz lazım” dedi.

Büyükşehirlerdeki Gerileme Masaya Yatırılacak
Ak Partinin büyükşehirlerde oy oranının gerilemesini değerlendiren Yılmaz, “ilk aşamada bir değerlendirme yapabiliyoruz. Daha fazla ekonomik meselelerin tartışılması gerektiğini söyleyebilirim. Bu konularda daha detaylı çalışmalar yapmamız gerekiyor. İstihdam meselesi, küresel krizin etkisiyle bütün dünyada büyüme hızlarında düşüş söz konusu. Bunun bize de yansımaları var” dedi.

Diğer Kesimlere Açılım Sinyali
“Yeni sistemde bütün toplumsal kesimlere daha fazla açılma ihtiyacı olacak” diyen Yılmaz, “sizden farklı düşünen kesimlere dönük daha fazla açılmamız lazım. Yönetim sistemi değişikliği zor bir karardı. Daha düzeni olan toplumsal kesimler bu konularda biraz daha muhafazakar davranabilirler. Bunu bu seçimlerde görmüş olduk. Bundan sonra tercih yapıldı, bütün toplumsal kesimlere hitap etmek zorundayız” dedi.

“İşimizi daha da zorlaştırabilir, rekabet artabilir”
“AK Parti bugüne kadar daha çok merkezde durdu. Başarısının sırrı da bu” diyen Yılmaz, “Yeni sistemde bu yaklaşımının daha geniş anlamda siyaset kurumuna yayılacağını göreceğiz. Bu bizim işimizi daha da zorlaştırabilir, rekabet artabilir. Bu, Türkiye’ye kazandırır. Güneydoğu’da ‘Evet’ler yüzde 53, ‘Hayır’lar yüzde 47. 1 Kasım seçimlerine göre 10 puan artış sağlandı” dedi.

AK Parti kadrolarında değişiklik
“AK Parti istikrar içinde bir yenilenmeyi her zaman yaptı” diyen Yılmaz, “Başka türlü zaten iktidarda uzun süre kalamazdı. Yeni sistemde herkesin şansı var. Yeter ki uygun politikalar uygulansın. Rekabete ve alternatiflere açık bir sistem” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.