Dantel Modelleri

16.10.2017

0 Yorum

Dantel Modelleri

Her evin gelinliği olarak bilinen dantel modelleri binlerce model ve tasarım ile gözleri dolduruyor. Bu anlamda tabi ki de en büyük iş onu işleyen gözlere ve ellere düşüyor. Bu anlamda özellikle yeni model ve tasarımların önemi büyük olduğunu söylemek isteriz. Özellikle dantele yeni bir bakış açısı getiren boncuklu ve kasnak üzerinde işlenen tasarımlar oldukça göz doldurmaktadır. Hem farklı duruşları ile hem de göze aşına olmuşun dışında duruşları ile farklarını ortaya koyan bu model ve tasarımlar bulundukları ortama da şıklık sunması ile biliniyor.

Önce Sizlere Eski Fakat Hala Yerini Koruyan Modelleri Aktaralım

Beyaz veya kırık beyaz renk üzerine işlenen ve genellikle ince ipliklerin tercih edildiği dantel modelleri her daim estetiğini koruyan modellere arasında yerini almaktadır. Bunun yanı sıra bu modeller naif duruşları ile de öne çıkması ile bilinir. Her eşyanın üzerinde ayrı bir şık duran bu modellere yıllardır olan ve bize anneannelerimizden miras kalan modeller ve tasarımlar olduğunu sizlere söylemek isteriz. Bu anlamda yeri büyük olan bu tasarımlar her daim evimizin baş köşesini almayı hak ediyor.

İster Zor İster Kolay Model Olsun Hepsi Ayrı Şık Durmakta

Zor modeller arasında ilk sırayı alan hiç şüphesiz ki sık iğne veya bir diğer adı ile kanser modeli olarak bilinen model ve türevleri olmaktadır. Bunun yanı sıra tek peçetelik tasarımlar ve aralarına eklenmiş motif modelleri yine en çok sevilenler arasındadır. Dantel modelleri hiç alakasız bir model dahi olsa bulundukları yere anında uyum sağlaması ile öne çıkarlar. Bu yüzden de modelin zorluğu kolaylığını pek sorun etmemeli ve rahatlıkla istediğiniz yerde kullanmalısınız. Zaten kendilerine ait duruşlarından ötürü naif bir duruş sergileyecek ve kolaylıkla her yere uyum sağlayacaklardır.

Yeni Tasarımlar Kasnak Boncuk

Tığ ve iple yapılan modellerin yanı sıra son dönemde özellikle kasnak üzerine yapılan her renk ve tasarımlarda yapılması mümkün olan kasnak dantellere birçok kişinin de beğenisini kazanmıştır. Bu anlamda birçok kişi özellikle bu modelleri tercih etmekte ve yeni bir hava aramaktadır. Kasnakları dantel malzemeleri satılan yerlerde bulabileceğiniz gibi marangozda da rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Özellikle yıldız kasnak üzerinde yapılan ve simli iplikler ile tasarlanan dantel modelleri şimdilerde gelin çeyizlerinde ilk aranan model olarak biliniyor. Bu modelleri işlemesi de oldukça kolaydır. Kasnak, ip, bocuk, tutkal ile istediğiniz kadar peçete veya tasarım yapabilir ve sergileyebilirsiniz.

(Haber Merkezi)


Bir önceki yazımız olan

Jel Akü Fiyatları ve Güneşten Elektrik Üretimi

başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Ücretsiz üye olarak Bingöl İş Rehberine firmanızı ücretsiz kaydedin.Üye Olmak İçin Tıklayın
Ücretsiz üye olarak Bingöl İş Rehberine firmanızı ücretsiz kaydedin.Üye Olmak İçin Tıklayın
Ücretsiz üye olarak Bingöl İş Rehberine firmanızı ücretsiz kaydedin.Üye Olmak İçin Tıklayın