Daraheni Spor’dan Destek Tepkisi

Bingöl’deki amatör spor kulüplerinden Daraheni Spor, Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı tarafından Bingöl’deki spor kulüplerine gönderileceği açıklanan 132 bin TL’nin akıbetini sordu.

Bingöl AK Parti Milletvekili Enver Fehmioğlu, 14 Mart 2017 tarihinde “Uzun süreli görüşmelerimiz neticesinde Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızdan, ilimiz spor kulüplerinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 132 Bin TL yardım aldık. Bu aradan alınan destek, ilimizde spor kulüplerine gönderilecek” açıklamasında bulunmuştu.

Destek Nerede?

Aradan yaklaşık 7 ay geçmesine rağmen destek gelmediğini dile getiren Darahenispor Kulübü Başkanı Mahmut Güven, “Ankara’dan yürüyerek geliyor herhalde” diyerek tepkisini dile getirdi.

Güven yaptığı açıklamada, “Amatör lig bitmek üzereydi. Milletvekilimiz sayın Enver Fehmioğlu önderliğinde Spor Toto Teşkilatından Bingöl Amatör Spor Kulüpleri (44 kulüp) için 132 Bin TL’lik kaynak yaratılmıştı. Maddi sıkıntılar çektiğimiz o günlerde bizim için harika bir haberdi. Bütün basın bu haberle manşetlerini süslüyordu.6 ay oldu ve biz o manşetler dışında hiçbir şey görmedik” dedi.

Destek haberini yapan gazetelere mesaj attığını belirten Güven, “Sesimizi duyurmaya cesaret edemediler” siteminde bulundu.

Güven “Yine soruyorum, sadece manşetlerde gördüğümüz 132 bin TL’lik maddi yardım nerede? Ankara’dan çıktı mı? Çıktıysa kimin hesabında? Siz sormadığınız sürece İç Anadolu Kulüplerinin 20 kulüp için aldıkları 500 Bin TL’lik yardımları masal olarak anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

“Ben sadece kendi kulübümün değil, Bingöl’de bulunan tüm spor kulüplerinin hakkını savunuyorum” diyen Güven,  132 Bin TL’lik desteğin akıbetinin açıklanmasını istedi.

“Zor Şartlarda Kurduk”

Daraheni Spor’un zor şartlar altında kurulduğunu belirten Güven, kulübü hakkında bilgi de paylaştı. Güven açıklamasında “ Eğitimim için uzun yıllar şehir dışında kaldığım için ilçemden bihaber olmuştum. Mezun olduğumda gençlerin kötü alışkanlıklar zincirlerine bağlandıklarını ve güzelim hayatlarını hapis ettiklerini tahlil ettim. Acaba bunu engellemek için ne yapabilirim diye düşünürken, sosyal aktivitenin yetersiz olduğu bu şirin ilçemizde futbolun bağlayıcılığı ile o zincirleri kırabileceğimiz konusunda arkadaşlarla hemfikir olarak Darahenispor çatısı altında birleşerek bir adım attık. Sezon öncesinde gencecik çocuklarla tam 3 aylık bir kamp dönemi geçirdik. Ve çocuklarla uğraşmak dünyanın en zor işi olmalı. Bazen her şeyi bırakıp kaçmak istediğim de oldu. Ama yapamadım. Bu iş, yürüyen bir merdivendi . Geri adım atmak yoktu. Yeni bir oluşum olduğumuz için sınırlı bir destek alabildik. İlçe belediye başkanımız dahi bize kapısını kapattı. Biz buna rağmen kendisine gücenmedik, gönül koymadık. Bizim yaptığımız fedakarlıklar bir hiç olarak görüldü. Gençlerimizin alnından akan ter değersiz görüldü. Ama biz gençlerle olduğumuz her bir an için şükrediyorduk” ifadelerine yer verdi. (www.bingolum.com)

Darahenispor, darayenispor

 

Bingol Ab-i Hayat

Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.