Doktor sıkıntısı, kuyruk oluşturuyor

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde uzman çocuk doktoru sıkıntısı yaşanıyor. İki kliniğin hizmet verdiği hastanede uzun kuyruklar oluşuyor.

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde doktor sıkıntısı yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda beş kadın doğum uzmanından üçünün eş durumundan tayini çıkmış, bir doktorunda istifa etmesi sonucu iki ay hastaneye doktor ataması yapılması beklenmişti. Kadın doğum uzmanı sıkıntısı yaşanan hastanede bu defa uzman çocuk doktoru sıkıntısı yaşanıyor. Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde çocuk doktoru kliniklerinde yaşanan uzun kuyruklardan şikâyetçi olan hastalar, doktor sıkıntısından dolayı hastanenin acil servisine yönlendirildiklerini dile getirdiler.

Edinilen bilgiye göre; hastanede doktor sıkıntısının yaşanmasının sebebi, 5beş uzman çocuk doktorundan ikisinin doğum iznine ayrılması, bir doktorun ise nöbetçi doktor olarak görev yapmasından kaynaklanıyor. Günlük yetmiş hastaya bakması gereken doktorlar, yaşanan doktor sıkıntısından dolayı günde yüzün üzerinde hastaya bakmak zorunda kalıyor.

DOKTOR SIKINTISI PROSEDÜRLERE TAKILDI

Hastane yönetiminden edinilen bilgilere göre; yaşanan doktor sıkıntısının il Sağlık Müdürlüğüne iletildiği, Sağlık Müdürlüğünün durumu bakanlığa ilettiği öğrenildi. Bu gibi durumlarda Bakanlığın 15 günde bir toplandığı ve öncelikli doktor eksikliği olan yerlere atama yapıldığı öğrenildi. Çözüm için yasal prosedürlere takılan doktor sıkıntısının, daha önce yapıldığı gibi geçici görevlendirme ile ilçelerden merkeze neden doktor ataması yapılmadığı merak ediliyor. Çapakçur Gazetesi