Kürt kızı Helly Luv’dan çok konuşulacak klip

07.02.2014

0 Yorum

Kürt kızı Helly Luv’dan çok konuşulacak klip

Yerleşik değerlerin sınırlarını zorlayan ’queer’ klibi yayınlanmasının hemen ardından büyük ilgi gördü.’Her şeyi göze al’ adlı ilk İngilizce albümünün ilk klibini dün yayınlayan Helly Luv, Rojavalı mültecilerin yaşadığı bir kampta molotof kokteyli, kaleşnikoflu gerillalar ve Kürdistan bayrakları ile birlikte çektiği klibi bir anda bütün dikkatleri üzerine çekti.
Klibini Youtube , Facebook ve Twitter’da yayınlayan Helly Luv’un takipçileri arasında ABD Başkanı Obama da var.
Federal Kürdistan’dan Amerika’ya gelen ve Los Angeles’ta yaşayan Helly Luv, Amerika’nın müzik devlerinden G2 Music Group ile sözleşme imzalayarak ilk albümünü çıkardı.
Helly Luv ilk klibini ise ’Risk it all (Her şeyi göze al)’ isimli hareketli şarkısına çekti.

Federal Kürdistan’da çekilen Kürt çocuklarının oynadığı ve Kürt danslarının sergilendiği klipte molotof kokteyli, kaleşnikoflu gerillalar ve Kürdistan bayrakları da yer alıyor.
Şarkının Sözleri

Helly Luv, klipte bol bol zılgıt çektiği şarkının İngilizce sözleri de klip kadar dikkat çekici:

’Hadi beni salıver
Bırak gideyim
Kafesi kırmam gerek
Sesin yükseldiğini hissediyorum
Şimdi burada sızlanıyorum
Duvarlar giderek ısınıyor
Bedenler her yerde
Hadi beni bırak
Daha fazla beklemek istemiyorum
Her şeyi göze alıyorum
Ama tek başıma başaramam

Legoyu devralıyoruz
Herkes, her yerde
Yallah, yallah!
Silahlar havaya kaldır
Silahlar havaya’

’Sevincimden ağlıyorum’

Helly Luv, klibini ilk olarak Twitter ve Facebook hesabında yayınladı. ABD Başkanı Obama’nın da takipçileri arasında yer aladığı Helly Luv dün Twitter, Facebook ve Youtube’da klibini yayınlarken yazdığı notlarda ’Sevinçten ağlıyorum’ dedi ve şöyle devam etti:

Gazeteci Ergülen Toprak’ın haberine göre ’Aylar süren çalışmam nihayet bugün bitti ve bu albümü ortaya çıkardık. Bu videoyu daha fazla sevemez ve gurur duyamazdım. Rüyalarımın gerçekleşmesi için büyük mücadele verdim. Sevdiğiniz bir şey için neleri riske atarsanız ben de ona inandım. Bu videoyu yaparken ülkem ve onun bağımsızlığı için savaşmaktan asla vazgeçmeyen güçlü ve güzel Kürt halkımdan esinlendim. Hep birlikte bu rüya için mücadele edebiliriz. Hep birlikte bir olabiliriz. Hep birlikte tüm riskleri alabiliriz. Uzun yaşa Kürdistan!’

Helly Luv, teşekkür mesajında ise klibini çektiği kampta yaşayan Rojavalı ve Suriyeli mültecilere de yer verdi.

Helly Luv, aşağıdaki linkte yer alan Youtube’da yer alan röportajlarının birinde, ’Daha dokuz aylıkken Kürdistan’dan ayrıldım. Önce İran’a sonra da Finlandiya’ya gittim ailemle. Ben 18 yaşımdayken Amerikan rüyasına inandığım için tek başıma Los Angeles’e geldim. Burada müzik hayatıma devam ettim’ diyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.