Haksızlığı Haykırdılar

11.04.2017

0 Yorum

Haksızlığı Haykırdılar

3.Lig 3.Grup’ta ligde kalma mücadelesi veren ekibimiz 12 Bingölsporlular, TFF ve hakemlerin yanlı tutumuna karşı dün sosyal medyada açtıkları “#OnurludurusBingolspor” Hashtag ile haksızlığı haykırdılar. Onursal Başkan Reşat Yılmaz ise ligden çekilme kararı aldıklarını açıkladı.

Sürekli hakem hatalarına maruz kalan 12Bingöl Spor, geçtiğimiz hafta sonu konuk ettiği Hatay temsilcisi Payasspor maçında yine hakem hatasına kurban oldu.

Net 2 penaltısı verilmeyen ekibimizin 90’ıncı dakikada attığı golde geçersiz sayıldı. Golsüz biten maçın ardından, 12BingölSpor yönetimi ve taraftarları hakeme ve TFF’ye tepki gösterdi.

Maç sonrası kulübün Onursal Başkanı Reşat Yılmaz, sosyal medya hesaplarından ligden çekilme kararı aldıklarını açıkladı. Taraftarlarda yapılan haksızlığa karşı Twitter başta olmak üzere sosyal medya hesaplarından #OnurludurusBingolspor hashtag ile yapılan haksızlığı herkese duyurdu. Açılan Hashtag Twitter’da Türkiye gündeminin ilk 10 tagı arasında yer aldı.

Diyarbakır, Dersim ve bölge illerde Bingölspor’un protestosuna destek verdi.

TRT Kurdi’de yayınlanan ‘Futbola Heremê Taybet’ (Bölge Futbolu Özel) programına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulunan Reşat Yılmaz, bazı güçlerin bölge takımlarının ve 12 Bingölspor’un başarısız olması için kirli planlar devreye soktuğunu söyledi. Yılmaz, 12BingölSpor için hayati önem taşıyan ve ligde kalma yolunda kader anlamı taşıyan Payasspor maçında 2 penaltı ve 1 gollerinin verilmediğine dikkat çekerek, olayın hakem hatası olmadığını, bilinçli bir şekilde bölge takımlarının başarısız olmasına çalışıldığını söyledi.

“Ligden Çekilme Kararı Aldık”

TFF 1. Lig hakemi olan ve hakemliğin son senesini yaşayan Mustafa İlker Coşkun’un 3. Lig maçına verilmesinin manidar olduğunu kaydeden Yılmaz, “Bu hakem hangi amaçla bizim maçımıza verildi, bunu çok iyi biliyoruz. Bizi düşürmek için düğmeye bastılar. Ama biz onlara bu zevki tattırmayacağız. Onurumuzla, şerefimizle, hakkımızla çıktığımız 3.Lig’den, yine aynı duruşumuzla çekilme kararı almış bulunmaktayız. Bütün Bingöl Halkı bilmelidir ki yalnız ve mağrur Bingöl Sporumuz bu ayrımcılığa ve onursuzluğa dur demek için bu kararı almıştır. Bizler Bingöllü olmaktan onur duyuyoruz. Halkımızda verdiği bu onurlu mücadelesinden dolayı takımıyla gurur duysun.” dedi.

Öten yandan Twitter’da yapılan paylaşımlar özel bir TV’de yayınlanan futbol programında Ahmet Çakar ve Sinan Engin’inde dikkatini çekti. Sinan Engin ve Ahmet Çakar, Payasspor maçıdna Bingöl’ün bariz golünün yendiğine dikkat çekerek, federasyona çağrıda bulundu. Bingöl’ün maçlarının incelenmesi gerektiğini belirten yorumcular, ligden çekilme durumunun olacağı uyarısında bulundu.

12Bingöl Spor’un henüz ligden çekilme kararı resmi olarak açıklanmadı. Önümüzde ki hafta deplasmanda oynanacak Sakaryaspor maçına çıkıp çıkmayacağı da henüz açıklanmadı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.