Hani Marka Şehir?

Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin “Marka Şehir Yapacağım” dediği Bingöl, çarpık kentleşme, çevre, su, yol gibi sorunları çığ gibi büyüdü. Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla ise Bingöl, aday adayı olacak siyasetçilerle doldu taştı.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, ulusal basından davet ettiği gazetecilere Bingöl’ü marka şehir yapacağını açıklamıştı. İmajını kurtarmaya çalışan Barakazi, Belediye hizmetlerinde sınıfta kaldı. Çarpık kentleşmenin kısa sürede boy gösterdiği Bingöl’de süre gelen yol, su ve çevre sorunları ise çığ gibi büyümeye devam etti.

Öte yandan yerel seçimlerin yaklaşmasıyla Bayramı fırsata çeviren siyasetçiler Bingöl’de düğün, taziye ve hasta ziyaretleriyle boy gösteriyor. Sosyal medya hesaplarından da paylaşım yaparak halkla iç içe oldukları imajını göstermeye çalışan siyasetçiler, bir yandan da Belediye Başkanlığı için çalışmalar yürütüyor.

AK Parti içerisinde muhalifleri olduğu bilinen Barakazi’nin tekrar aday olmak için yoğun çaba sarf ettiği dikkat çekiyor. Ancak bu kez aday olabilmek için kendi partisinde ki rakiplerini bertaraf etmesi gerekiyor.

Belediye Başkanlığı için AK Parti’de aday adaylığı için birçok başvuru olacağı bekleniyor. Milletvekili seçimlerinde aday olmayan ve Bakan Yardımcısı yapılmayan Yusuf Coşkun’un adı Belediye Başkanlığı içinde konuşuluyor.