Kapı Açan Kedi Kayboldu

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde evin kapısını açmasıyla dikkatleri üzerine toplayan “Sarı” adlı kedi kayboldu. Kedinin sahibi bulanların getirmesi için çağrı yaptı.

Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’nde ikamet eden 4 çocuk babası 64 yaşındaki emekli öğretmen Hulki Karadaş, bitkin halde bulduğu kediyi sahiplenerek adını “Sarı” koydu. Bakımını üstlendiği diğer kedilerle birlikte evinde baktığı “Sarı” adlı kedi evin kapısına tırmanarak kapıyı açmasıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. Ailenin maskotu haline geldiğini belirten Karadaş,  “Sarı” kedinin acıktıklarında evin kapısına tırmanak kapıyı açtığını, diğer kedileri eve aldığını söylüyor.

Sarı isimli kedinin yeni yavruları olmasının hemen ardından ortadan kaybolduğunu, yavrularına ise başka bir kedinin annelik yaptığını belirten Karadaş, “Sarı doğum yaptıktan bir hafta sonra kayboldu, kayıplara karıştı. İki yavru Belek’in iki yavru da Sarı’nındı. Sarı kaybolduktan sonra Belek sahip çıktı yavrularına. Bulanlar insanlık adına getirip versinler, biz gerekirse yavrulardan iki tanesini onlara için sahiplendirebiliriz” dedi.

Sarı’nın kaybolmasına çok üzüldüklerini belirten Karadaş, “Biz sarıyı çok severdik. Sarı, evimizin direğiydi. Evimin kapısını kendi açıp kapatıyordu ama kaybolunca biz de huzursuz kaldık. Sarı’nın kaybolmasına çok üzüldüm. Bulanlar insanlık adına getirip versinler” çağrısında bulundu.

Karadaş, Sarı isimli kedisinin iki yavrusuna ‘Belek’ adını verdiği başka bir anne kedinin sahiplendiğini de kaydetti.