Karlıova Spor BAL Ligine Çıktı

20.04.2017

0 Yorum

Karlıova Spor BAL Ligine Çıktı

Karlıova Yıldırım Spor Sekeran Sporu 3-1 yenerek Bal ligine çıkmaya hak kazandı.

Bingöl amatör ligi yeşil gurupta ikinci olarak yarı finalde karşılaştığı Güveçli Sporu hükmen 3-0 yenen Karlıova Yıldırım Spor, finalde Sekeran Sporla Bingöl şehir stadyumunda karşılaştı. Karlıova Yıldırım Spor, rakibini 3-1 yenerek şampiyon oldu. Bal ligine girmeye hak kazanan Karlıova Yıldırım Spor, Karlıova’da coşkuyla karşılandı.

Yüzlerce araç konvoyu ile ilçe merkezine giren futbolcuları çarşı merkezinde taraftarlar karşıladı. Büyük bir coşkuyla karşılaşan futbolcular taraftarlarla birlikte marşlar eşliğinde halaylar çekti.

Karlıova Yıldırım Spor teknik direktörü Sadri Bingöl, “2016-2017 futbol sezonu hazırlıklarını yaparken biz ilçe Kaymakamımızla bir ön görüşme yaparak kendisine bir söz verdik. Dedik ki fair play çerçevesinde Karlıova Yıldırım Sporu layık olduğu yere inşallah taşıyacağız. Bütün arkadaşlarımızla beraber sezon başında hazırlıklarımızı yaptık ve 21 maça çıkarak bir mağlubiyet ve bir beraberlik aldık. Bugün itibari ile en son Bal ligine yükselme final maçında galip gelmeyi başardık. Bu büyük bir maratondu ilçemiz altı ay kar altındaydı idmanlarımızı kar altında yaptık bazende arkadaşlarımızın gündüz olan işlerinden dolayı gece eksi yirmi derece soğukta lastik yakarak etrafında idman yaptık. Fedakarca bizler için çalışan futbolcularımız emeğinin karşılığını bugün aldılar. Takım olarak şunu söyleyebiliriz futbolcu kardeşlerim yüreklerini ortaya koydular. Bu emekler sadece futbol oynama ile olmuyor, maçlarımızın sadece üç tanesini kendi sahamızda oynadık geri kalan 18 maçın tamamını rakip takımların sahasında oynadık. Bizler en büyük desteği başta Belediye Başkanımız Veysi Bingöl’den, ilçe Kaymakamımız sayın Levent Yetgin’den, desteklerini alarak gücümüze güç kattık. Karlıovamıza hayırlı uğurlu olsun Bal ligi bizim için bir hedefti orayı kazandık. Bu saatten sonra takım artık bizim insiyatifimizde değil tüm Karlıovalıların insiyatifinde olacak. Takım olarak ilçemizi Bal liginde temsil edeceğiz. Bal liginde de en yüksek sıralamaları kendimize hedef olarak görüyoruz. Bal liginden sonra inşallah bu azim ve yürekle profesyonel lig olan 3. Ligde olacağız. Karlıova Spor olarak başta taraftarlarımıza İlçe halkımıza, Basın mensuplarına, kamu kuruluşlarına, Bingöl amatör spor kulüp federasyonuna, Karlıova ilçe Spor müdürlüğüne teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Her şey Karlıova için diyoruz inşallah bu takım gelecekte şampiyonluklar yaşayacaktır. İlçemizi layık olduğu en güzel yerlerde temsil edecektir. Bu anlamda bütün iş adamlarımıza, esnaflarımıza, kamu kurum ve kuruluş müdürlerinden de destek vermelerini bekliyoruz. Özellikle ilçemizdeki basın mensuplarına ayrıca teşekkür ederiz onlarda bizim için kar kış demeden haberlerimizi yaptılar. Onlara ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Şampiyon olduk diye burada bu işi bitirmiyoruz. Yarından itibaren hemen çalışmalarımıza başlayarak Bal ligine en iyi şekilde hazırlanacağız” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.