Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Bu yıl 2’ncisi 8 – 12 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali için başvurular başladı.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali, 8-12 Ekim tarihleri arasında sinemaseverler ile buluşacak. Festivalde, Türkiye’den ve uluslararası yönetmenlerin Kurmaca, Belgesel, Animasyon ve Deneysel kategorilerinde yer alan kısa filmleri yarışacak.

İde Yapım Festival Direktörleri Baran Mayda ve Elçin Çelik’in yaptığı açıklamada “Bu yıl çok özel bir festival için tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte geceli gündüzlü çalışıyoruz. Bingöl’de İkincisini düzenleyeceğimiz festival kapsamında, kısa filmle ilgilenenleri, başarılı ve etkili eserler üretmeye teşvik etmenin ve özendirmenin yanı sıra, her zamanki gibi Türk sinemasının geleceğine olumlu ve destekleyici katkılar sağlama hedefindeyiz” denildi.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Festival süresince Film Gösterimleri, Söyleşiler, Atölyeler, Özel Seçki Filmler ve Açılış- Kapanış Konserleri olmak üzere birbirinden önemli etkinlikler düzenlenecek. Festival başvuruları, www.bingolkisafilm.org adresinden yapılacak.