Kredi Kartları İçin Son Bir Gün

Kredi kartları ile internetten alışverişe yarına kadar onay vermeyenlerin kartları sanal kullanıma kapatılacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 17 Ağustos, 31 Aralık 2017 ile 31 Ocak tarihine uzattığı internetten kredi kartı ile alışverişe tanıdığı süre yarın sona eriyor. Kartına onay vermeyenler 31 Ocak tarihinden itibaren kredi kartını, sanal kartını, ek kart ve banka kartını internet alışverişlerinde kullanamayacak.

Vatandaşların kredi kartları ve ATM kartlarını internet üzerinden alışverişe açık tutabilmeleri için 31 Ocak tarihine kadar onay vermesi gerekiyor.

Onay vermeyenlerin kartları 31 Ocak tarihinden itibaren internet harcamalarına kapatılacak. Ek kart ve banka kartları da dahil tüm kartların internet alışverişine açık tutmak isteyenler ise bankalarına izin vermeleri gerekiyor.

Vatandaşlar aynı bankadaki kartlarına tek tek ya da toplu olarak onay verebiliyor.

Bankaların internet sitesinde neler yapılması gerektiği belirtilirken, son gün olması dolayısıyla ise 14 milyon tüketiciye uyarı mesajı gönderildi.

Bankanızın belirttiği numaraya bir SMS atarak bile onay verebilirsiniz. Konu hakkında kartlarınızın bağlı olduğu banka şubelerine, internet sitelerine yada müşteri hizmetlerine başvuru yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.