Öğrencilerin Ödülü Umre Oldu

Bingöl Üniversitesi ilginç bir ödül belirledi. Başarılı öğrencileri Umre’ye göndererek ödüllendirdi. Bir önceki dönemin birincileri olan öğrenciler sömestre tatilinde gittikleri umreden döndü.

Bingöl Üniversitesi (BÜ) İlahiyat Fakültesi başarılı öğrencilerini Umre’ye göndererek ödüllendiriyor. Geleneksel hale getirilmesi planlanan Umre ödül sisteminin ilk kazananları gittikleri umre ziyaretinden döndü bile.

Türkiye Diyanet Vakfı Bingöl Şubesi’nin sponsor olarak destek sunduğu projede tüm giderler vakıf tarafından karşılanacak. Bir önceki eğitim ve öğretim döneminde başarılı olan bölüm birincisi İlahiyat Fakültesi öğrencileri Elifnur Anik, Adnan İhtiyar ve Ahmet Çakan, Umre sonrası İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Olgun’u ziyaret etti.

Öğrencileri kabul eden Prof. Dr. Olgun, Umre ödül sistemini geleneksel hale getirmeyi planladıklarını, Umre’ye gönderdiğimiz ilk grup ile startı verdiklerini belirtti. Olgun açıklamasında, “Bu planımızı, başarılı olan öğrencilerimizi Umre ziyaretine göndererek hayata geçirdik. Geçen yılın başarılı öğrencilerini bu yıl umreye göndererek ödüllendirdik. Önümüzdeki yıl da bu dönemin başarılı öğrencilerini umreye göndereceğiz inşallah. Öğrencilerimizin Umre giderlerini karşılayan Türkiye Diyanet Vakfı Bingöl Şubesine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.