Rusya ABD ile köprüleri attı!

08.04.2017

0 Yorum

Rusya ABD ile köprüleri attı!

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rusya Savunma Bakanlığı’nın 8 Nisan’dan itibaren ABD ile Rusya arasındaki uçuş güvenliği anlaşmasında öngörülen sıcak iletişim hattının çalışmasını sonlandıracağını açıkladı.

Yaşanan bu gerilimden sonra Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova da bir açıklama yaparak “Asıl öngörülemez ülke ABD’dir. Bu çok tehlikeli bir eğilim” dedi.

Rossiya 1 televizyonuna demeç veren Zaharova, Suriye’ye yönelik saldırının da gösterdiği üzere, Rusya’nın değil ABD’nin öngörülemez bir ülke olduğunu, bunun da çok büyük tehlike oluşturduğunu söyledi.

 

 

“BU ÇOK TEHLİKELİ BİR EĞİLİM”

Zaharova, “Rusya’nın öngörülemez bir ülke olduğunu ve bu nedenle tehdit oluşturduğunu iddia ediyorlar. Ancak bugün bir kez daha gördük ki, asıl öngörülemez ülke ABD’dir. Bu çok tehlikeli bir eğilim. Zira ABD, küresel liderliğe oynayan bir ülke” dedi.

“ABD TARAFIYLA TEMASLARIMIZ OLDU”

Zaharova, ABD ile kurulan temaslar hakkında da, “Saldırıdan sonra ABD tarafıyla temaslarımız oldu. ABD tarafıyla farklı düzeyli düzenli olarak görüşüyoruz. Ancak bugün duyduğunuz açıklamalara ve tepkilere odaklandık.” dedi.

ABD Füze saldırısının en net görüntüleri

 

ABD’den flaş Suriye açıklaması!

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.