Şal Modelleri ve Kullanımı

20.11.2017

0 Yorum

Şal Modelleri ve Kullanımı

Kıyafetleri tamamlayan önemli bir aksesuar olan şalı her yaştan bayan severek kullanır. Günümüzde birbirinden farklı renk ve modellerde tasarlanan şal çeşitleri oldukça fazladır. Hem ısıtması hem de kıyafetinize güzellik katması açısından önem kazanan şallar hazır ve örgü olmak üzere farklı şekillerde tasarlanır. El emeğinin yanı sıra hazır olanlarına göre çok daha şık görünen örgü şal modelleri bayanlar tarafından sevilerek kullanılır. Bahar aylarında omzunuza şal alarak hem ısınabilir hem de kıyafetinizle bir ahenk sağlayabilirsiniz.

Örgü Şallar Nasıl Yapılır?

Hazır konfeksiyon şallara göre çok daha şık ve zarif görünen örgü şallar yapılışına göre yaz kış kullanılabilir. Yazın serin havalarda kullanabileceğiniz şallar ince iplerden örülürken kışın ise yün ipten örülerek yapılır. Özel davetlerinizde kıyafetinizle kombin yapabileceğiniz özel olarak işlemeli ya da dantel şalları tercih edebilirsiniz. Omuzları geniş olan kişiler omuzlarının daha dar ve ince görünmesi için şal kullanabilir. İster abiye ister sportif kıyafetlerle kombin yapabileceğiniz birbirinden güzel şal modelleri bulabilirsiniz. Ayrıca günümüzde bayanlar farklı iplerden ördükleri şallar sayesinde önemli bir gelir kaynağı sağlamaktadır.

Modern Şal Modelleri

Çok eskiden beri kullanılan şallar günümüzde farklı aksesuarların kulanı ile daha modern bir görünüm kazanmıştır. Hem kullanım kolaylığı sağlaması hem de modern bir kadını yansıtması açsından tercih edilen bu şallar iğne, tığ ya da şiş ile rahatlıkla örülebilir. Hamarat bayanlar kendi tercih ettikleri yöntemler istedikleri ipi kullanarak kendilerine özgü şal modelleri yaratabilir. Yün, ipek ve dantel ipleri ile örülen modellerde klasik çizginin dışına çıkarak yeni tasarımlar yapılmaktadır. Özellikle şal kullanırken yaşanan sorunlardan biri olan şalın omuzlardan düşmesini önlemek amacıyla şalın ön kısmına çıt çıt, fermuar ya da düğme takılmaktadır. Kollarınızı yürürken rahatça hareket ettirebilmenizi sağlayan bu şalları özellikle genç kızlar severek kullanmaktadır. Yün ip ve şiş ile örülen kalın şalları kışın kullanabilirsiniz. Yazın ise ipek ya da dantel iplerinden tığ ile öreceğiniz şalları kullanabilirsiniz.

Kişiye Özgü Şal Nasıl Yapılır?

Kişinin boyuna ve kilosuna göre istenilen ölçülerde tasarlanan şal modelleri de kişinin zevkine göre belirlenir. Kişinin sevdiği renkteki iplerden örülen şallar uzun ya da kısa olarak örülebilir. Oldukça şık ve gösterişli görünen yelek şeklindeki şal modelleri günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Yuvarlak yakalı veya cepli olarak tasarlanan şallarda çiçek desenleri, yazı, kurdele ya da taş işlemesi gibi detaylar ön plana çıkmaktadır.


Bir önceki yazımız olan

Solar Kablo Fiyatları Ve Özellikleri Nelerdir?

başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Ücretsiz üye olarak Bingöl İş Rehberine firmanızı ücretsiz kaydedin.Üye Olmak İçin Tıklayın
Ücretsiz üye olarak Bingöl İş Rehberine firmanızı ücretsiz kaydedin.Üye Olmak İçin Tıklayın
Ücretsiz üye olarak Bingöl İş Rehberine firmanızı ücretsiz kaydedin.Üye Olmak İçin Tıklayın