kuralar-ertelendi

TYP Kapsamında 350 İşçi Alınacak

Bingöl Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan Toplum Yararına Program (TYP) duyurusunda 350 işçi alınacağı belirtildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program (TYP) Protokolü hükümleri çerçevesinde Bingöl’de 350 işçi alınacak.

Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğüile Bingöl Merkez ve bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 350 kişiye yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım ve onarım ile temizlik personeli alımı konusunda Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları alınacak.

BAŞVURU İÇİN KATILIMCI ŞARTLARI ŞÖYLE:

18 yaş ve üstü Kadın ve 35 yaş ve üstü Erkek katılımcılar,
Okuryazar ve üstü düzeyde eğitim seviyesindeki kişiler,
Askerlik ile ilişkisi olmayan,
DİĞER ŞARTLAR

Kuruma kayıtlı işsiz olmak
Emekli ve malul aylığı almamak
Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç)
Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lara Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.
TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.
Katılımcı Seçme Yöntemi: Liste Usulü (Bingöl Valiliğine ve İlçe Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfına kayıtlılar olanlar arasından liste usulü ile tespit yapılacaktır.)

Başvuru tarih aralığı 10/09/2018-14/09/2018 olup katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir. Tüm Programlara başvurular, 10/09/2018 tarihinde başlayacak, 14/09/2018 tarihinde sona erecektir.