Yedisu’da 5 Aileye Ev Yapılacak

04.04.2017

0 Yorum

Yedisu’da 5 Aileye Ev Yapılacak

Bingöl’ün Yedisu ilçesi Kaymakamı Salih Kalkan, Yedisu İlçesi Ayanoğlu Köyü’nü ziyaretinde muhtar Ayten Eroğlu’ndan bilgi alarak vatandaşların sorunlarını dinledi. Ayanoğlu köyündeki evlerin çoğu taş ve topraktan yapılmış durumda olduğunu belirten Muhtar Ayten Eroğlu, ” Bu evlerin çoğu depreme dayanıklı değil, birçok vatandaşımız kiracı olup mülkiyet sorunu yaşanmaktadır. Köy içi yollarımız çamur olduğu için ulaşımda sıkıntı yaşanıyor. Köy okulumuzun onarımının yapılması gerekiyor, özellikle bu konuda sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

Mülkiyet belgelerini ibraz etmeleri durumunda evleri olmayanlara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı projesinden ev yapılacağını belirten Kaymakam Salih Kalkan ise, “Ayanoğlu köyümüz köy gelişme alanında 5543 Sayılı Kanun kapsamında yeni yerleşim yeri tespit edilerek, 24 konut hak sahipliği tespit edildi. Bu işlemlerin sonuçlandırılması için gerekli çaba gösterilecektir. Depremden etkilenen 3 aileye konut yapıldı, 2016 yılında deprem nedeniyle yapılan tespit çalışmalarında 1 aileye konut, 2 aileye ahır tespit edildi. 2005 yılında konut çıkmasına rağmen mülkiyet belgesini ibraz etmeyen ve mülkiyet belgesini ibraz etmeleri durumunda bu 5 vatandaşımıza da konut yapımına başlanılacaktır. Bilindiği gibi köylerin ve bağlılarının altyapı hizmetleri, İl Özel İdareleri ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri aracılığı ile mahalli imkan ve kabiliyetlerin en verimli bir şekilde kullanılarak, kısa sürede çözümlenmesi amacıyla Köydes ile yapılmaktadır. Bu projeler kapsamında ilçemize bağlı köy ve mezralarımızın yol ve içme sularının yapımı faaliyete konulmuştur”diyerek bilgi verdi.
Köydeki içme suyu, köy çeşmeleri ile köy ve mezra yollarının en kısa sürede yapılacağını aktaran Kaymakam Kalkan, köy ilkokulu onarımının büyük bir kısmının 10 gün içerisinde başlayacağını diğer taleplerinde takipçisi olacağını kaydetti.

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.